Přejít na obsah

Brno opraví polikliniku v Zahradníkově ulici za 360 milionů

zpět
13.6.2014

Zhruba 360 milionů korun bude stát kompletní rekonstrukce polikliniky v Zahradníkově ulici v Brně, jejíž první fáze začne v létě. Horní budova při ní dostane novou fasádu a nová okna za více než 20 milionů korun.

pět tisíc, peníze, pětitisícikoruna, bankovka
zvětšitpět tisíc, peníze, pětitisícikoruna, bankovkaZdroj: zdravi.E15.cz

pět tisíc, peníze, pětitisícikoruna, bankovka | Zdroj: zdravi.E15.cz

 

Vypracování podkladů pro další úpravy potrvá několik let, řekl novinářům náměstek brněnského primátora Robert Kotzian (ODS).

Rekonstrukci národní kulturní památky schválili brněnští radní, v úterý o ní bude ještě hlasovat zastupitelstvo. Poliklinika se skládá ze dvou budov. „V minulosti jsme uvažovali o prodeji spodní části s tím, že bychom veškerou péči přesunuli do horní budovy. Od tohoto záměru jsme ale pro komplikovanost upustili a raději opravíme oba pavilony,“ uvedl Kotzian.

Úvodní práce začnou v létě a potrvají zhruba půl roku. „Za 20 milionů opravíme fasádu a okna v horní budově. Je znatelně zanedbaná, ale průzkum ukázal, že nemá žádnou zásadní závadu,“ řekl Kotzian.

Radní vybírali ze dvou variant oprav. Jedna počítala s rozdělením části pro dospělé ve spodním objektu a pro děti v horním, druhá varianta navrhovala namíchání služeb pro mládež i dospělé v obou budovách. „Zvolili jsme první variantu, která oddělí potřeby dětí a dospělých,“ poznamenal Kotzian.

Náklady na celkovou rekonstrukci obou objektů se pohybují kolem 360 milionů korun. Podle Kotziana však ještě potrvá, než všechny práce skončí. „Dlouho potrvá vypracování projektu na další opravy a vyřízení všech potřebných náležitostí. Myslím, že další práce začnou až tak za pět let a skončí za další dva tři roky,“ odhadl Kotzian.

Komentovat článek: Brno opraví polikliniku v Zahradníkově ulici za…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné