Přejít na obsah

Do tendru na záchranku v Ústí se opět přihlásí firmy DSA i ATE

zpět
9.5.2017

Do tendru na provozovatele letecké záchranné služby v Ústeckém kraji se chystají opět přihlásit firmy DSA a Air-Transport Europe (ATE), které se utkaly i v minulém výběrovém řízení. Řekli to zástupci obou firem.

pohotovost, záchranka, vrtulník, helikoptéra
zvětšitpohotovost, záchranka, vrtulník, helikoptéraZdroj: todaysseniorsnetwork.com

pohotovost, záchranka, vrtulník, helikoptéra | Zdroj: todaysseniorsnetwork.com

 

Lhůta pro podání nabídek končí 10. května. Předchozí tendr ministerstvo zrušilo kvůli nejasnostem týkajícím se technických požadavků na vrtulníky. Vítěz nynějšího výběrového řízení by měl službu ze základny v Ústí nad Labem zajistit od července letošního roku do konce roku 2020. Předpokládaná hodnota zakázky je 168 milionů korun, hlavním kritériem pro výběr vítěze bude stejně jako v minulosti nejnižší cenová nabídka.

„Samozřejmě jsme připraveni nabídku podat,“ řekl Daniel Tuček, místopředseda představenstva firmy DSA, která se záchranářskými vrtulníky létá v kraji od roku 2003.

Slovenská společnost ATE, která ve zrušeném tendru zvítězila, podle své mluvčí Zuzany Hopjakové nyní „vykonává všechny potřebné práce v rámci příprav nabídky“ pro aktuální výběrové řízení.

Ministerstvo zdravotnictví doufá, že se jí vítěze podaří brzy vybrat. „V tuto chvíli nedokážeme přesně stanovit termín pro uzavření smlouvy s ohledem na nutnost dodržení zákonem stanovených lhůt. Budeme usilovat o co nejrychlejší dokončení výběrového řízení a uzavření smlouvy s jeho vítězem,“ napsala mluvčí úřadu Štěpánka Čechová.

Leteckou záchrannou službu v Ústeckém kraji nyní provozuje na základě dodatku k původní smlouvě firma DSA. Tuček očekává, že dvoumilionový finanční limit posledního dodatku záchranáři vyčerpají zhruba do poloviny června.

DSA výsledky minulého tendru napadla u antimonopolního úřadu, který pak ministerstvu zakázal s vítězem uzavřít smlouvu. Spor se týkal především požadavku v zadávací dokumentaci, aby provozovatelé u vrtulníků prokázali plnou certifikaci v kategorii A. Podle DSA ale vrtulníky konkurenční ATE plnou certifikaci neprokázaly. Podle Tučka podmínka certifikace zůstala v aktuálním tendru nezměněna.

Stejný problém řešil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže v obdobném výběrovém řízení na olomouckou základnu letecké záchranné služby. Ministerstvu za pochybení v této věci vyměřil pokutu 3,75 milionu korun. Ministerstvo proti rozhodnutí podalo rozklad.

Komentovat článek: Do tendru na záchranku v Ústí se opět přihlásí…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné