Přejít na obsah

Hlavní město rozdělí mezi pražské nemocnice zhruba 1,6 milionu Kč

zpět
14.3.2017

Hlavní město rozdělí mezi pražské nemocnice zhruba 1,607 milionu korun. Peníze jsou určeny na nákup přístrojů a modernizaci lékařské pohotovostní služby. Přidělení peněz schválili pražští radní. Pražské pohotovosti loni ošetřily 140.788 pacientů, což je o několik stovek lidí víc než předloni.

pohotovost
zvětšitpohotovostZdroj: archiv

pohotovost | Zdroj: archiv

 

V Praze byla loni pohotovost na sedmi místech a město na její provoz vyčlenilo 20,5 milionu korun.

Nejvíce peněz dostane Fakultní nemocnici v Motole. Na koupi ultrazvukového přenosného přístroje, dvě sondy, EKG a infuzní pumpy dostane přes 700.000 korun. Přístroje pomohou zajistit rychlejší diagnostiku a zrychlí a zkvalitní péči.

Ústřední vojenská nemocnice z poskytnuté dotace zakoupí přístroj pro záznam a přenos EKG za 150.000 korun. Nemocnice Na Bulovce si pořídí streptest pro rychlou diagnostiku streptokokové infekce, ultrazvukový přístroj pro akutní diagnostiku a alkoholtester.

Nové vybavení si pořídí také Thomayerova nemocnice, která zakoupí diagnostický přístroj, analyzátor moči nebo EKG za 120.000 Kč. Zaplatí z nich rovněž žaluzie do ambulancí na pohotovosti.

Pohotovost v Praze funguje ve čtyřech fakultních nemocnicích a dále pak v Thomayerově nemocnici, Nemocnici Na Bulovce a Městské poliklinice Praha. Nejčastěji přijímala pacienty nemocnice v Motole, s bolavými zuby se lidé vydávali nejčastěji do Městské polikliniky Praha.

Komentovat článek: Hlavní město rozdělí mezi pražské nemocnice…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Hlavní město rozdělí mezi pražské nemocnice…

Komentáře

1 komentář
Jana Další pohotovosti  | 14. 03. 2017 20:37

stále píšete o pražských pohotovostech, ono kromě fakultních jsou i soukromé, které také ošetří všechny pacienty na pojišťovnu. Poliklinika Plaňanská, Prosek, Šustova.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné