Přejít na obsah

Interny v Příbrami a Benešově se postarají o pacienty ze Sedlčan

zpět
19.12.2016

Krajské nemocnice v Příbrami a Benešově jsou připraveny na příjem pacientů sedlčanské interny, která kvůli personálním problémům přerušuje provoz.

*Nemocnice Příbram
zvětšit*Nemocnice Příbram
Autor: Martin Pinkas

*Nemocnice Příbram | Autor: Martin Pinkas

 

Interní oddělení má být podle webových stránek sedlčanské nemocnice zavřeno 23. prosince, příjem akutních pacientů na internu a jednotku intenzivní péče skončí už 19. prosince. Interní ambulance zůstane otevřena, pacienti budou přijímáni v pracovní dny od 07:00 do 15:30.

Hejtmančin náměstek pro zdravotnictví Martin Kupka (ODS) uvedl, že kraj situaci v sedlčanské nemocnici sleduje a reaguje na ni. „Nejenže naše nemocnice již přijímají pacienty ze Sedlčanska, ale jsme též připraveni jednat s vedením zdravotních pojišťoven, aby v této souvislosti navýšily nezbytné úhrady našim oblastním nemocnicím. Nikdo ze Sedlčanska se nemusí obávat, že by mu nebyla poskytnuta náležitá péče,“ uvedl Kupka. K dnešnímu dni je na interně příbramské nemocnice hospitalizováno už 14 pacientů ze Sedlčan a okolí, do benešovské nemocnice byli převezeni dva.

Záchranná služba navíc posiluje výjezdové stanoviště v Sedlčanech tak, aby byla připravena na převoz všech pacientů do Příbrami a Benešova. Přes den zde bude zaveden takzvaný systém rendez-vous, spočívající v tom, že lékař s řidičem vyjíždějí k případům samostatně speciálně vybaveným osobním vozem. Stanoviště bude také posíleno o jednu posádku. „Takto budeme nachystáni již v polovině ledna,“ uvedl ředitel záchranky Martin Houdek. Vypomáhat s převozy je připraveno i stanoviště v Krásné Hoře.

Provozovatelem sedlčanské nemocnice je společnost Mediterra-Sedlčany, která je členem skupiny Vamed Mediterra. Místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel (ODS) uvedl, že pro město je zavření interny špatnou zprávou. Rada města podle něj s touto situací nesouhlasí, ale nemůže ji nijak změnit.

Komentovat článek: Interny v Příbrami a Benešově se postarají o…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné