Přejít na obsah

Jihočeské nemocnice letos investovaly do rozvoje 818 mil. Kč

zpět
7.10.2014

Osm jihočeských nemocnic letos investovalo do modernizace svých objektů a přístrojového vybavení více než 800 milionů korun. Největší objem peněz směřoval do českobudějovické nemocnice, která letos investovala do různých projektů přes 500 milionů korun.

pět tisíc, peníze, pětitisícikoruna, bankovka
zvětšitpět tisíc, peníze, pětitisícikoruna, bankovkaZdroj: zdravi.E15.cz

pět tisíc, peníze, pětitisícikoruna, bankovka | Zdroj: zdravi.E15.cz

 

ČTK o tom informoval Petr Pokorný z oddělení vnějších vztahů a zahraniční spolupráce kanceláře hejtmana. Jediným akcionářem nemocnic je Jihočeský kraj.

Letos například začala v českobudějovickém areálu výstavba nového perinatologického centra za více než 200 milionů korun. V Táboře zase dokončili výstavbu centrálního pavilonu za 188 milionů korun.

„Z jihočeských nemocnic se stává kvalitní tým v podobě spolupracujících a vzájemně se doplňujících zdravotnických zařízení. To se projevuje například při vyjednávání se zdravotními pojišťovnami, ministerstvem zdravotnictví, dodavateli, při investicích i při plánování léčebné péče,“ uvedl hejtman Jiří Zimola (ČSSD).

Jihočeské nemocnice loni hospodařily se ziskem 37 milionů korun. Za šest let investovaly do svého rozvoje 3,4 miliardy korun. Většinou šlo o peníze z dotací Evropské unie.

Komentovat článek: Jihočeské nemocnice letos investovaly do…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné