Přejít na obsah

Nemocniční lékárny ve Zlínském kraji budou o svátcích otevřené

zpět
20.12.2016

Kvůli novému zákonu budou poprvé uzavřené lékárny v obchodních centrech. Zavřeno budou mít rovněž malé soukromé lékárny.

*lékárna, léky
zvětšit*lékárna, lékyZdroj: Shutterstock

*lékárna, léky | Zdroj: Shutterstock

 

„V lékárně Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně budou ve dnech 24. až 26. prosince sloužit dva zaměstnanci lékárny místo jednoho. Předzásobujeme se hlavně antibiotiky a léky proti nachlazení,“ řekla mluvčí nemocnice Karla Havlíková. Lékárna bude v těchto dnech pro veřejnost otevřena od 08:00 do 20:00. „Z důvodu inventury bude ve dnech 28. až 31. 12. pro veřejnost uzavřena lékárna v přední části areálu a také výdejna léků v budově ředitelství nemocnice,“ uvedla mluvčí. Od 1. ledna bude již lékárna opět otevřena.

Na větší nápor klientů se chystá také lékárna v Uherskohradišťské nemocnici, která sídlí v centrálním objektu chirurgických oborů. „Vzhledem k tomu, že se musí zabezpečit během svátků lékově chod celé nemocnice, což už znamená nadnormativní zásoby, týká se to stejně i lékárny. Takže zásoby jsou větší než obvykle. O svátcích, kdy máme otevřeno jako jediní, je ten nápor docela velký. Ale jsme na to nachystaní a lékárníci jsou na to i zvyklí,“ uvedl vedoucí lékárník Marcel Pandadis. Lékárna bude mít otevřeno 25. i 26. prosince od 09:00 do 15:00, od 30. prosince do 1. ledna však bude mít zavřeno.

Na první a druhý vánoční svátek i na Nový rok bude otevřena také lékárna na vsetínské poliklinice. „Lékárna DUO Vsetínské nemocnice tak v době uzavření supermarketů vychází vstříc pacientům, kteří by jinak museli ve svátečních dnech cestovat kvůli lékům až do Zlína. Ve sváteční dny bude pohotovostní okénko lékárny v poliklinice otevřeno od 08:00 do 14:00,“ uvedla mluvčí nemocnice Lenka Plačková.

Lékárny Kroměřížské nemocnice budou o svátečních dnech zavřené. „V případě nutnosti, kdy by mělo u pacienta dojít k prodlení s užitím léku, například antibiotik, budou těmito vybaveni na dobu nezbytně nutnou. Pomůže jim případně ošetřující personál,“ uvedla mluvčí nemocnice Veronika Klímová.

Komentovat článek: Nemocniční lékárny ve Zlínském kraji budou o…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné