Přejít na obsah

Praha 6 se odvolá proti prohlášení polikliniky památkou

zpět
11.5.2017

Praha 6 se odvolá proti prohlášení polikliniky Pod Marjánkou nemovitou kulturní památkou. Polikliniku prohlásilo památkou ministerstvo kultury, jeho rozhodnutí ale není pravomocné kvůli podání rozkladu.

lékařka, sestra, senioři, seniorka, LDN
zvětšitlékařka, sestra, senioři, seniorka, LDNZdroj: Shutterstock

lékařka, sestra, senioři, seniorka, LDN | Zdroj: Shutterstock

 

Objekt je v majetku městské části, která ji chce opravit a dostavět k ní objekt léčebny dlouhodobě nemocných (LDN). Praha 6 má na opravy přidělenou dotaci 60 milionů korun od magistrátu, čerpat ji může do konce příštího roku.

„Záměrem radnice je i nadále nechat v areálu polikliniky vybudovat léčebnu dlouhodobě nemocných. Vedení městské části zároveň zpracuje analýzu reflektující novou situaci a s ní související ekonomické dopady na původně zamýšlenou přestavbu,“ uvedl mluvčí Prahy 6 Martin Churavý.

Městská část získala od státu objekt Pod Marjánkou v roce 2008. Podmínkou bezplatného převodu byl provoz zdravotnického zařízení do roku 2033. Zařízení spravovala od roku 2010 soukromá společnost Poliklinika Pod Marjánkou, loni polikliniku převzala městská část a firmě vyplatila téměř 40 milionů korun.
Případná dostavba pro umístění LDN bude stát kolem 100 milionů korun. Nový objekt se 102 lůžky by měl být napojen na současnou budovu z východní strany. Z nájmu prostor by městská část mohla mít příjem 2,5 milionu korun ročně.

Původně se pro LDN nepočítalo s dostavbou, ale s využitím části objektu. Lidé ale byli proti, přístavba pro LDN se zase nelíbí některým lékařům, kteří mají v objektu ordinace.

Komentovat článek: Praha 6 se odvolá proti prohlášení polikliniky…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné