Přejít na obsah

Stropnický ocenil statečné lékaře i náčelníka generálního štábu

zpět
29.10.2014

Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) dnes ocenil 32 osobností Záslužným křížem ministra obrany. Nejvyšší resortní vyznamenání získali například zdravotníci, kterým se na začátku září podařilo zabránit krveprolití v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) v Praze, blízcí spolupracovníci ministra a také náčelník generálního štábu Petr Pavel.

podání rukou, ruce, dohoda, souhlas, jednota
zvětšitpodání rukou, ruce, dohoda, souhlas, jednotaZdroj: shutterstock

podání rukou, ruce, dohoda, souhlas, jednota | Zdroj: shutterstock

 

Ten se však ceremoniálu neúčastnil.

Podle Stropnického všechny oceněné spojuje to, že se snaží být nadprůměrní. „Je strašně důležité dělat práci s nějakou ambicí, ne jenom profesní a kariérní, ale s ambicí zanechat po sobě nějakou pozitivní stopu. Vy takovými lidmi jste a za to vám patří dík,“ uvedl v projevu ministr.

Za statečnost a odvahu dnes vyznamenal čtveřici zdravotníků, kteří 2. září na urgentním příjmu ÚVN pomohli zvládnout muže, jenž je ohrožoval pistolí, a evakuovat příjem. Díky tomu ozbrojenec neohrozil ostatní personál ani pacienty. „Vzal jsem ho za ruku a přimáčknul jsem ho ke zdi. Tam jsem ho držel do doby, než kolegové vyklidili své pozice,“ popsal ČTK a Českému rozhlasu události Jan Pidanič. Podle něho chtěl ozbrojený muž v nemocnici umřít, aby mohl věnovat své orgány.

Na příjmu nejprve zaútočil na zdravotní sestru Hanu Hegnerovou, která ale zachovala klid a upozornila kolegy na nebezpečnou situaci. „Zachovala bych se úplně stejně,“ řekla dnes s odstupem. „Je to pro mě i naši nemocnici a naše oddělení velký dík, že si někdo všiml naší práce,“ dodala k incidentu, který skončil zpacifikováním útočníka. Kromě ní a Pidaniče Stropnický ocenil ještě dva lékaře ÚVN Zdeňka Nováka a Radku Šebestovou.

Mezi vyznamenanými byli také státní tajemník ministerstva obrany Daniel Koštoval či personální šéf úřadu Petr Vančura.

Komentovat článek: Stropnický ocenil statečné lékaře i náčelníka…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné