Přejít na obsah

Zastupitelé hradeckého kraje odsouhlasili koncepce zdravotnictví

zpět
10.9.2010

Krajští zastupitelé ve čtvrtek schválili Koncepci zdravotnictví Královéhradeckého kraje. Dokument obsahuje například záměr rekonstrukce náchodské oblastní nemocnice, snižování počtu akutních lůžek a navyšování lůžek následné péče.

jednání, management, smlouva, dohoda
zvětšitjednání, management, smlouva, dohodaZdroj: www.pinnacle1.com

jednání, management, smlouva, dohoda | Zdroj: www.pinnacle1.com

 

Dokument popisuje současný stav zdravotnictví v Královéhradeckém kraji a sleduje některé další změny, například ve variantách jsou v dokumentu další postupné kroky, které krajské zdravotnictví čekají.

Dokument například navrhuje další opatření v Oblastní nemocnici v Rychnově nad Kněžnou, která je z ekonomického pohledu velmi problematická.

Hejtman Lubomír Franc (ČSSD) řekl, že situace ve zdravotnictví je obtížně předvídatelná a některé věci z koncepce bude nutné postupně měnit.

„Jsem rád, že jsme po dvou letech dostali koncepci, která je sice nepoužitelná, ale je alespoň prostor k diskusi. V celém materiálu totiž chybí cíle, který chce kraj v oblasti zdravotnictví dosáhnout,“ řekl dnes v rozpravě senátor a krajský zastupitel Vladimír Dryml.

Hradecký kraj prostřednictvím Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje spravuje oblastní nemocnice v Jičíně, Náchodě, Trutnově a Rychnově nad Kněžnou. Do holdingu spadá také nemocnice ve Dvoře Králové nad Labem. Celkem v krajských nemocnicích pracuje zhruba 2500 zaměstnanců.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Zastupitelé hradeckého kraje odsouhlasili…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Zastupitelé hradeckého kraje odsouhlasili…

Komentáře

1 komentář
Gut a Perča Proč ten plurál v titulku?  | 10. 09. 2010 14:12

Kolik těch koncepcí vlastně odsouhlasili?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné