Přejít na obsah

Merkelová: Zákazem obřízky by Německo ze sebe udělalo kašpara

zpět
17.7.2012

Pokud by Německo zakázalo obřízku z náboženských důvodů v případě židů a muslimů, udělalo by ze sebe v očích světa kašpara. Podle německých médií to řekla kancléřka Angela Merkelová, kterou pobouřil nedávný rozsudek zemského soudu v Kolíně nad Rýnem, podle něhož je obřízka ublížením na zdraví.

obřízka
zvětšitobřízkaZdroj: practicalethics.ox.ac.uk

obřízka | Zdroj: practicalethics.ox.ac.uk

 

„Nechci, aby Německo bylo jedinou zemí světa, kde židé nemohou provádět své náboženské obřady. To bychom ze sebe udělali kašpary,“ řekla Merkelová podle deníků Bild a Financial Times Deutschland na zasedání předsednictva své Křesťanskodemokratické unie (CDU).

Mluvčí vlády Steffen Seibert řekl, že obřízka z náboženských důvodů, jak ji provádějí židé nebo muslimové, se v Německu trestat nesmí. „Jsme rádi, že se židovský život do Německa vrací,“ citoval portál spiegel.de Seiberta.

Kolínský soud nedávno označil za ublížení na zdraví obřízku z náboženských důvodů na čtyřletém chlapci, u něhož se po zákroku objevily zdravotní komplikace. Rozsudek vyvolal pozdvižení u židů a muslimů. Předseda Evropské židovské konference Pinchas Goldschmidt jej dokonce prohlásil za jeden z největších útoků na židovský život v Evropě od holokaustu.

Klíčová slova

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Merkelová: Zákazem obřízky by Německo ze sebe…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné