Přejít na obsah

Metropole Sierra Leone hlásí po týdnech nové případy eboly

zpět
24.6.2015

Po několika týdnech bez nových případů nákazy ebolou hlásí Freetown, metropole Sierra Leone, dva nově nakažené. Dnes o tom informovala agentura DPA s tím, že pro tuto africkou zemi, která stále není schopná nemoc zastavit, to znamená další neúspěch v boji proti epidemii krvácivé horečky.

Ebola, virus,Ebola virus
zvětšitEbola, virus,Ebola virus
Autor: Ayacop

Ebola, virus,Ebola virus | Autor: Ayacop

 

Šéf národního centra proti ebole Paulo Conteh dnes řekl, že v rámci opatření proti dalšímu šíření virové infekce jsou pod hrozbou vězení zakázány tajné pohřby a také mytí mrtvých. V obzvláště postižených regionech země, jako jsou Port Loko a Kambia, platí po setmění zákaz vycházení.

Počet nových případů nákazy v Sieře Leone se v poslední době výrazně snížil, přesto se ale ukazuje jako velmi obtížné dostat infekci pod kontrolu. Podobná je situace také v sousední Guineji. Obě země hlásí asi 30 nových případů týdně. Naopak v Libérii se zdá, že se virus podařilo porazit.

Trojice afrických zemí byla nákazou nejhůře postižena. Virem eboly se dosud nakazilo přes 27.000 lidí, z nichž zhruba 11.200 nemoci podlehlo. Takřka všechny oběti zemřely ve zmíněných státech.

Komentovat článek: Metropole Sierra Leone hlásí po týdnech nové…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné