Americká jména mají kořeny v evropské kultuře. Chcete znát ta nejpopulárnější?

americká jména
Zdroj: Shutterstock.com

Přestože Česká republika je velmi malou zemí ležící v samém srdci Evropy, zažít americký sen by si přála nemalá část lidí. Pokud i vy patříte mezi fanoušky americké kultury, možná byste pro svého potomka chtěli vybrat americké jméno. Víte, která jména pro holky a kluky jsou v Americe nejoblíbenější?

Americká jména v České republice

Americká kultura proniká do všech koutů světa především prostřednictvím filmografie a ani u nás tomu není jinak, konkrétně pak díky hlavním hrdinům oblíbených filmů a seriálů. Jestli se domníváte, že se jedná o trend posledních pár let, nejspíš vás překvapí, že již v 90. letech se v České republice narodilo několik Pamel, Ornell, Kevinů, Armandů a Brandonů.

Možná se budete divit, ale většina amerických jmen je původem z bible, jelikož má kořeny v evropských jazycích jako samotná americká kultura. V USA spousta rodin fantazii meze neklade a vybírá mnohdy až bizarní jména, někdy se inspirují názvy měst a jindy třeba i věcmi. Stručně řečeno, v Americe jednoduše pravidla pro výběr jména neexistují, přesto i za oceánem najdeme seznam nejoblíbenějších klasických jmen.

Americká jména pro kluky

Zajímá vás, jaká jsou v Americe nejoblíbenější jména evropského původu? V USA je běžné, že z jednoho jména postupně vznikají různé varianty jmen odvozováním. Jedním z mužských jmen je například Alexander, který je původu řeckého. Podoby jmen, které z něj vzešly, jsou třeba Alex, Alec, Alesandro, ale taktéž Alejo, Sanders, Sasha či Xander.

Další oblíbené jméno nejen v Americe, ale též po celém světě je biblické jméno Daniel. Z tohoto jména pocházejí varianty jako Dan, Danno, Dasco, Danny, Danni, Daniels a Danick. Jméno hebrejského původu Jacob dal vzniknou jménům Jake, Jack, Jacques, Jakob, Jayme, Jackson a také Jocob. Typickým a oblíbeným americkým jménem je taktéž Michael, ze kterého vzešlá celá řada jmen, mezi které patří například Mitch, Mike, Michel, Mikhail, Mickey či Micky.

Nejoblíbenější americká klučičí jména

 1. Liam
 2. Noah
 3. Mason
 4. Jacob
 5. William
 6. Etham
 7. James
 8. Alexander
 9. Michael
 10. Benajmin
 11. Elijah
 12. Daniel
 13. Aiden
 14. Logan
 15. Matthew
 16. Lucas
 17. Jackson
 18. David
 19. Oliver
 20. Jayden

Americká jména žen

Stejně jako v případě chlapeckých jmen i americká ženská jména většinou vycházejí z prastarých jazyků, tedy z hebrejštiny, řečtiny a latiny. Mezi taková jména patří například biblické Abigail, z něhož pochází Abby, Abbie a také Gail. Pokud znáte dívčí jména jako April nebo Aveline, možná vás bude zajímat, že vzešla ze jména Ava, jehož kořeny sahají do více jazyků.

Velmi oblíbenými jmény pro holku jsou v Americe zejména Emma, Emily či Isabella, které představuje zdroj mnohých populárních jmen. Patří mezi ně Izabella, Ellie, Eliza, Liza, Lis, Elsa, Elisabeth, Beth, Betty a také Libby.

Nejoblíbenější americká jména pro holku

 1. Emma
 2. Olivia
 3. Sophia
 4. Ava
 5. Isabella
 6. Mia
 7. Abigail
 8. Emily
 9. Charlotte
 10. Harper
 11. Madison
 12. Amelia
 13. Elizabeth
 14. Sofia
 15. Evelyn
 16. Avery
 17. Chloe
 18. Ella
 19. Grace
 20. Victoria

Zdroje: Chcidoameriky.cz, jmenaprijmeni.cz

Americká jména mají kořeny v evropské kultuře. Chcete znát ta nejpopulárnější?
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů