Přejít na obsah
Příloha: Pacientské listy 5/2011

Příloha: Pacientské listy 5/2011

Příloha pacientské listy od května 2011 dále nevychází v pravidelných intervalech.

Obsah aktuálního čísla

Inkontinence je choulostivý problém

Vloženo 9.5.2011

Nechtěný únik moči může člověka potrápit v každém věku, i když podle statistik jím trpí především starší populace a dvakrát více ženy než muži.

strana: 3
Zobrazit článek

Glaukom okrádá o o zrak

Vloženo 9.5.2011

Při zeleném zákalu dochází k degeneraci a odumírání zrakového nervu. Protože v sobě vede veškeré informace o obrazech, které dopadají do oka, má poškození nervu za následek částečnou nebo úplnou ztrátu zraku. Hlavním rizikovým faktorem vzniku je zvýšený nitrooční tlak.

strana: 6
Zobrazit článek

Uzdravit znamená zbavit tělo toxinů

Vloženo 9.5.2011

Pojem detoxikace se stal módní záležitostí. Propracovanou a efektivní metodou vnitřní očisty organismu je holistická metoda C. I. C., se kterou pracuje asi stovka českých lékařů a několik set terapeutů. O metodě jsme si povídali s ing. Vladimírem Jelínkem, jedním z majitelů firmy Joalis.

strana: 7
Zobrazit článek

Probiotika pomáhají ke zdraví

Vloženo 9.5.2011

Probiotika jsou látky působící pozitivně na životní pochody, obvykle bakterie, které příznivě ovlivňují složení střevní flóry. Tyto pro zdraví nezbytné látky mohou ovlivňovat imunitu, průběh střevních zánětů a pravděpodobně působí preventivně proti nádorům.

strana: 8
Zobrazit článek

Mykóza je někdy úporná

Vloženo 9.5.2011

Na jaře si chceme užít odpočinku a relaxace. Radost například z jízdy na kole nebo plavání v bazénu dokážou ženám pokazit nepříjemné infekce. Poševní mykóza bývá jedním z nejčastějších důvodů, které ženy přivádějí do ordinace gynekologa.

strana: 10
Zobrazit článek

Anemie, těhotenství a kojení

Vloženo 9.5.2011

Mateřské mléko, první výživa kojence, se tvoří z krve. Chudokrevnost v těhotenství a v průběhu kojení může poškodit matku, plod i novorozence. Anemií je nutné zabývat se už v průběhu gravidity.

strana: 12
Zobrazit článek

Kojenci a potravinové alergie

Vloženo 9.5.2011

Potravinová alergie postihuje 6–8 procent dětí v kojeneckém a batolecím věku, později výskyt klesá na 2 procenta dětské populace. Třetina dětí s atopickým ekzémem má i potravinou alergii a existuje také spojení astmatu a potravinové alergie.

strana: 14
Zobrazit článek