Benu je od listopadu majitelem deseti lékáren sítě Fajn

Ilustrační foto

Druhý největší lékárenský řetězec v Česku, firma Benu, je od začátku listopadu majitelem deseti lékáren sítě Fajn. Společnost o tom informovala v tiskové zprávě. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže v polovině října povolil Benu koupi společnosti Different Pharma, která lékárny Fajn provozuje. Hodnota transakce nebyla sdělena.

Firma Benu uvedla, že všechny lékárny kupované sítě budou přejmenovány během listopadu, pod značku Benu přejde i původní personál Fajn lékáren. „Naším cílem je, abychom v nich byli schopni co nejdříve nabízet veškeré služby, na které jsou zákazníci pod značkou Benu zvyklí,“ řekl provozní ředitel Benu lékáren Michal Jurča. Benu aktuálně v Česku provozuje více než 250 lékáren, dodala firma.

Největší lékárenskou sítí v Česku je Dr.Max ze skupiny Penta, která má 450 poboček. Celkem na českém trhu působí podle údajů Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) přes 2500 lékáren. Lékárny v ČR každoročně za léčiva a zdravotnické prostředky utrží kolem 70 miliard korun.

Čistý zisk Benu podle výroční zprávy firmy v uplynulém finančním roce od začátku loňského února do konce letošního ledna stoupl meziročně o 23,9 procenta na 187,1 milionu korun. Tržby vzrostly o 24,1 procenta na 5,2 miliardy korun. Benu je dceřinou firmou distributora léčiv Phoenix lékárenský velkoobchod.

Phoenix lékárenský velkoobchod patří do skupiny Phoenix group, která patří k největším evropským farmaceutickým velkoobchodům s ročním obratem téměř 26 miliard eur (kolem 660 miliard korun). Phoenix group vznikla v roce 1994 spojením pěti německých lokálních farmaceutických velkoobchodů.

Ohodnoťte tento článek!