Brazílie má další den rekordní počet mrtvých s covidem-19

koronavirus
Zdroj: Shutterstock

Brazílie druhý den v řadě zaznamenala rekordní počet mrtvých s covidem-19. Zemřelo dalších 1349 pacientů, o den dříve jich bylo 1262. V zemi za posledních 24 hodin přibylo 28.633 nových případů nákazy koronavirem. Informuje o tom agentura Reuters s tím, že i přes nepříznivou bilanci se v zemi ruší omezení ekonomické aktivity.

V Brazílii doposud na komplikace spojené s nemocí covid-19 zemřelo 32.548 lidí, testy koronavirovou infekci prokázaly u 584.016 osob, skutečné číslo nakažených však bude pravděpodobně mnohem vyšší.

Brazílie je co do počtu infikovaných po Spojených státech druhou zemí na světě. Více lidí s covidem-19 než v této latinskoamerické zemi zemřelo ve Spojených státech, Británii a Itálii. Latinská Amerika je v současnosti epicentrem pandemie covidu-19, nákaza silně zasáhla Peru, Ekvádor, Chile a Panamu. Mexiko ve středu zaznamenalo rekordní nárůst úmrtí v souvislosti s tímto onemocněním a počet infikovaných překročil 100.000.

V Brazílii pravicový prezident Jair Bolsonaro opakovaně bagatelizuje nebezpečí, jaké koronavirus představuje. V úterý prohlásil, že „smrt je osudem všech“. Ty státy a místní úřady, které podporovaly restriktivní opatření související s koronavirem, omezení uvolňují, protože mezi lidmi přibývá hladovějících a veřejné rozpočty se propadají do hlubokého deficitu, píše Reuters.

Ve středu se oficiálně ministrem zdravotnictví na přechodnou dobu stal generál Eduardo Pazuello poté, co z vedení resortu kvůli sporům s prezidentem kvůli covidu-19 odešli už dva ministři. Agentura DPA uvádí, že Pazuello v minulosti stál v čele operace, jejímž cílem bylo zvládnout ve státu Roraima příliv uprchlíků ze sousední Venezuely. Během olympijských a paralympijských her v Riu de Janeiro měl na starosti armádní logistiku. Bolsonaro řekl, že předpokládá, že na postu ministra zdravotnictví Pazuello bude dlouho, protože jde o „prvotřídního manažera“.

Ohodnoťte tento článek!