Běžecký závod v prostorách Thomayerovy nemocnice

14. června pořádala Thomayerova nemocnice první ročník unikátní charitativní akce Běh pro Thomayerku. Své síly v závodě změřili zaměstnanci Thomayerovy nemocnice, Institutu klinické a experimentální medicíny a hlavního sponzora akce, společnosti TPA Horwath.

Fandili i mufloni

Prvního ročníku charitativního Běhu pro Thomayerku se zúčastnilo celkem 66 jednotlivců a 18 týmů pro štafetový běh. Běžci si mohli vybrat kratší trasu dlouhou 4,2 km, delší trasu na 8,4 km nebo štafetový běh pro čtyřčlenné týmy na trase 4x 2,1 km. Unikátní bylo ale především místo závodu – běhalo se totiž přímo uvnitř areálu Thomayerovy nemocnice, a to v podvečerním provozu. Závodníci tak museli dát občas přednost vozům záchranné služby a nejednou se na trati setkali i s muflony, které závod v „jejich teritoriu“ velmi zajímal. Vše se ale obešlo bez jakýchkoli kolizí. Záštitu nad akcí převzal ředitel Thomayerovy nemocnice doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc.

Pro dobrovolníky s pejsky a kočičkou

„Peníze vybrané ze startovného budou použity na nákup materiálu na rukodělné dílny na oddělení geriatrie a následné péče a na podporu zooterapie v nemocnici. Dílny jsou součástí tréninku kognitivních funkcí a pa cienti oddělení geriatrie si nejen procvičí motoriku a naučí se novou techniku tvorby, ale zároveň si ukrátí čas hospitalizace vyrobením vlastního výrobku,“ říká Dagmar Hrubcová, vedoucí dobrovolnického centra Lékořice při Thomayerově nemocnici, které tyto aktivity zajišťuje. „Do nemocnice v rámci zooterapie v současné době dochází za pacienty dobrovolníci se psy i s kočkou či králíkem. Celkem se tu střídá šest různých pejsků. Díky prostředkům ze startovného budeme moci pro zooterapeutická zvířátka nakoupit pamlsky,“ dodává Dagmar Hrubcová. Na startovném se celkem vybralo 22 100 Kč.

Závodu ve prospěch pacientů „Thomayerky“ se zúčastnil i přednosta Kardiocentra a Kliniky kardiovaskulární chirurgie IKEM prof. Jan Pirk.

Ohodnoťte tento článek!