Centralizace KKN za 144 milionů, možná zde vznikne i nová fakulta

Zastupitelé Karlovarského kraje odsouhlasili záměr podat žádost o dotaci na centralizaci Karlovarské krajské nemocnice. Regionální operační program (ROP) Severozápad by mohl přispět až 101 miliony, zbývající část by doplatil kraj.

Nemocnice má v plánu opustit pavilony ve spodní části areálu, které jsou v nevyhovujícím stavu, přestěhovat pracoviště do hlavní části areálu a propojit je s novým pavilonem centrální medicíny.

Nová strategie

Jedním z hlavních důvodů centralizace prostor nemocnice je úspora provozních nákladů. Do projektu by měla být zahrnuta například i přístavba jednoho patra pro infekční oddělení nemocnice nad část pavilonu B. Vedení Karlovarské krajské nemocnice připravuje strategii budoucí podoby krajských nemocnic v Chebu a Karlových Varech, změny plánuje také společnost Nemos, která provozuje nemocnice v Ostrově a Sokolově. O konečné podobě centralizace tedy zatím není rozhodnuto.

Nová soukromá lékařská fakulta

Za spolupráce Karlovarské krajské nemocnice zvažuje akademie NESA (New Europian Surgical Academy) založení soukromé lékařské fakulty přímo v Karlových Varech. Ředitel nemocnice Petr Svoboda uvedl, že němečtí a britští odborníci, kteří za projektem stojí, zvažovali umístění fakulty také do Londýna či Vídně. Největší překážkou v realizaci projektu je údajně nedostatek vyučujících odborníků. Studijním jazykem na fakultě by byla angličtina, praxi by medici absolvovali v karlovarské nemocnici.

Ohodnoťte tento článek!