Černá groteska o tom, co by se zubaři stát nemělo

Hru „Zubařovo pokušení“ dramatika Milana Uhdeho nastudovalo i amatérské Divadlo u. s. Marvin. Jednu z repríz jednoaktovky soubor odehrál 13. května v Dejvické klubovně v Praze 6.

„Zubařovo pokušení“ je černá groteska o vytí s vlky, přetvářce a strachu a o tom, co by mohlo nastat, když to všechno člověk přestane zvládat. Je-li tímto „člověkem“ zubař, má po ruce kleště, savku, silná anestetika a kvapem se k němu blíží z jedné strany sestra, s níž má poměr, kdežto z druhé delirium tremens, nemusí to s pacientem na křesle skončit úplně dobře. Pokušení totiž může nabrat různou podobu.
Amatérští herci Divadla u. s. Marvin šli do provedení hry s chutí a empatií vůči nepěkným puzením jistě o to větší, že někteří z nich jsou profesionální zdravotníci. Věrohodně protivnou sestru sehrála Ester Kopecká, šéfredaktorka časopisu Sestra a skutečná držitelka sesterského odznaku, který si na jeviště neopomněla připnout. Primáře, kterému se nelíbí, že jeho podřízený zubař nejen nezřízeně pije, ale následně i zapomíná vatu pod plombami, přesvědčivě vystřihl farmaceut Jan Fencl. Pokud netrváte na happy endu, neboť ten se nekoná, inscenaci (i v provedení amatérského souboru) vřele doporučujeme. Další informace o souboru a inscenacích: http://usmarvin.praguesoft.cz

Pauler, zubní lékař (Marek Ondra), Nikodémová, pacientka (Ida Balusková), instrumentářka (Ester Kopecká).

Ohodnoťte tento článek!