Čeští lékaři obhájili světové zlato ve fotbale

Česká lékařská fotbalová reprezentace navázala na loňské vítězství v USA. Obhájit zlato dvakrát za sebou se českým lékařům podařilo jako prvním v historii lékařských fotbalových šampionátů.

Letošní již 22. ročník fotbalového mistrovství lékařů se konal v červenci v Barceloně. Zúčastnilo se ho 22 týmů z celého světa. Zápasy se odehrávaly v jednom z tréninkových center slavného klubu FC Barcelona. Součástí mistrovství bylo již tradičně odborné lékařské sympozium ve sportovní medicíně.

O titul se zasloužili brankáři Jan Vojáček a Radovan Žižka, obránci Jakub Šedivý, Josef Bolen, Daniel Malý, Luboš Nachtnebl, Miloš Barna, Josef Bartoš, Roman Čapek, Lukáš Trejtnar a Vladimír Teplan, záložníci Ladislav Šindelář, Jan Lukeš, Ondřej Kočí, Vasil Molnar, Ladislav Bernát, Jiří Kysučan, Martin Kolář, Milan Čermák, Lukáš Tittelbach, útočníci Pavel Mencl, Robert Jůzek, Tomáš Engel, Jan Bialek a Adam Nedvěd. Trenérem týmu je Vladimír Richter a manažerem reprezentace Martin Engel.

Českou lékařskou fotbalovou reprezentaci podporují Fotbalová asociace ČR, Česká lékařská komora, Lékařský odborový klub-Svaz českých lékařů a další partneři. Příští rok se bude mistrovství světa lékařů-fotbalistů konat v Rakousku, v roce 2018 v Praze.

Ohodnoťte tento článek!