ČLK poskytla prostředky na další vzdělávání lékařů

Okresní sdružení Česká lékařská komory (ČLK) darovalo Krajské nemocnici Liberec (KNL) částku 20 tisíc korun na vzdělávání lékařů. Peníze využije lékařská knihovna.

„V letošním roce se nám podařilo ušetřit prostředky a vracíme je zpět lékařům touto formou. Knihovna krajské nemocnice poskytuje vynikající služby nejen lékařům pracujícím v nemocnici, ale všem zdravotníkům z celého okresu. Jak specializační, tak především celoživotní vzdělávání jsou povinností každého lékaře, a proto chceme ve spolupráci a podpoře těchto aktivit pokračovat,“ řekl předseda ČLK v Liberci a zároveň primář urologického oddělení KNL Jan Mečl s tím, že ze 737 lékařů zaregistrovaných na Liberecku jich v krajské nemocnici pracuje zhruba 300 a každý přípěvek s cílem zvýšení odborných kvalit zdravotníků je pro nemocnici vítaný.

„Lékařská knihovna shromažďuje, zpracovává a zpřístupňuje informace z klinické medicíny, ale i okrajových oborů v klasické tištěné formě nebo na nových informačních nosičích pro všechny zájemce z řad odborné veřejnosti. Je akreditovanou knihovnou spolupracující s ostatními knihovnami odbornými i veřejnými,“ dodala vedoucí knihovny Jitka Klímová.

Ohodnoťte tento článek!