Hokejový fanklub podpořil dětské oddělení v Havlíčkově Brodě

Být hokejový fanda je pro většinu fanoušků celoživotním hobby. O to hezčí je, když se při fandění najde i chvíle pro konání dobrých skutků a podporu nejen na zimním stadionu, jak se to podařilo v havlíčkobrodské nemocnici.

Nemocnici Havlíčkův Brod 29. dubna navštívili zástupci Fan Clubu HC Světlá nad Sázavou a rodina zesnulého hokejisty Josefa Vašíčka, aby předali finanční dar ve výši 28 100 Kč dětskému oddělení. Finanční obnos byl získán vydražením dresu tragicky zesnulého hokejisty Josefa Vašíčka na hokejovém plese ve Světlé nad Sázavou, ze vstupného na tuto akci a část daru věnovala rodina Josefa Vašíčka. Peníze dětské oddělení využije na zakoupení pomůcek pro polohování nedonošených miminek na stanici intermediární péče o novorozence, kterou fanoušci také navštívili.
„Za dar moc děkujeme. Každá finanční částka je pro nás důležitá a přispěje na dobrou věc. V současné době se snažíme sehnat peníze na monitory dechu pro novorozence, které nám pomáhají bojovat se syndromem náhlého úmrtí dítěte, a dále na fototerapeutické lampy pro terapii miminek s novorozeneckou žloutenkou,“ okomentoval předání finančního daru zástupce primáře oddělení MUDr. Miloslav Sýkora.

Ohodnoťte tento článek!