Hořovice zprovoznily nový pavilon pro chronicky nemocné děti

Slavnostní otevření nového pavilonu dětského oddělení následné a intenzivní péče (NIP) se uskutečnilo 31. května.
Ceremonie se zúčastnily desítky hostů včetně pediatrů, politiků a představitelů pojišťoven.

Nemocnice Hořovice se stala v roce 2014 prvním zdravotnickým zařízením v České republice, kde bylo otevřeno specializované oddělení pro chronicky nemocné dětské pacienty – NIP. Dosavadních 6 lůžek zdaleka nestačilo pokrýt poptávku po tomto typu specializované péče, vedení hořovické nemocnice se proto rozhodlo rozšířit kapacitu oddělení NIP na 13 lůžek.
Zcela nový pavilon, který za tímto účelem vznikl, byl vytvořen na základě doporučení odborníků, ale také podle konkrétních požadavků a zkušeností hořovických lékařů a sester, které za 4 roky fungování oddělení NIP nasbírali. Nová lůžka se začnou obsazovat v průběhu června.
Oddělení je určené pro pacienty s různými typy diagnóz, spojuje je to, že jsou velmi těžce, někdy i nevyléčitelně nemocní. Doba pobytu malých pacientů na oddělení se pohybuje od několika měsíců až po roky. Jejich onemocnění ovlivňuje základní životní funkce a vyžadují tedy jejich víceméně stálou podporu, prostřednictvím nejmodernější techniky, kterou je oddělení vybaveno.
Náklady na vybudování nového pavilonu přesáhly 76 milionů Kč. Více se o NIP a novém pavilonu v Hořovicích dočtete v některém z dalších čísel časopisu Zdravotnictví a medicína v připravované rubrice věnované zajímavým pracovištím.

Ohodnoťte tento článek!