Jihomoravský kraj vypíše novou soutěž na post ředitele Nemocnice Kyjov

Další výběrové řízení, které má zajistit nového ředitele kyjovské nemocnice, vypíše v dohledné době jihomoravský krajský úřad. Předchozí výběrové řízení bylo na konci roku zrušeno.

Nemocnici v Kyjově doposud vedl Petr Svoboda, který byl jako krizový manažer povolán i do funkce ředitele Karlovarské krajské nemocnice.

Konec dvojrole

Informace o tom, že se ředitel Svoboda natrvalo vrátí do nemocnice v Kyjově, se zatím nepotvrdily. Avizované výběrové řízení mělo být podle některých zpráv vypsáno již před koncem roku. Jak ale pro naši redakci vysvětlila mluvčí jihomoravského kraje Denisa Kapitančíková, teprve nyní dobíhá platnost smluv s ředitelem Svobodou. Konkurz na nového ředitele tedy nemohl být vypsán dříve. Konkrétní datum, kdy se uchazeči budou moci hlásit do výběrového řízení, mluvčí doposud neuvedla. „Vše je v současné době ve fázi příprav,“ dodala.

Podle náměstka hejtmana Karlovarského kraje Miloslava Čermáka (ČSSD) zatím kraj se změnou vedení ve své nemocnici nepočítá. „Vyčkáme, jak dopadne situace v Kyjově,“ uvedl pro náš list.

Ohodnoťte tento článek!