Královéhradecký kraj představil své priority. Chce změny ve vedení nemocnic

Centralizace řízení krajských nemocnic a rekonstrukce Oblastní nemocnice Náchod jsou hlavními tématy na schůzkách vedení kraje.

Kromě Náchoda jsou rekonstrukce budov plánovány i v Oblastní nemocnici Rychnov nad Kněžnou a v Oblastní nemocnici Jičín.

Stoprocentní nasazení

V nejbližší době bude vyhlášeno také výběrové řízení na ředitele krajského holdingu. „Shodli jsme se na tom především z důvodu právě začínající rekonstrukce náchodské nemocnice. Chceme, aby se její ředitel mohl plně věnovat této rozsáhlé investici,“ uvedla krajská radní Jana Třešňáková. Prozatímním řízením holdingu je pověřen ředitel náchodské nemocnice Miroslav Vávra. Do konce ledna by mělo být známo i jméno nového ředitele Oblastní nemocnice Trutnov, kterou dočasně vede ředitelka jičínské nemocnice Dana Kracíková.

Další investice

Hlavní část rekonstrukce náchodské nemocnice proběhne podle plánu v letech 2015–2016 a bude stát zhruba 800 milionů korun. Vedle toho chce kraj již letos centralizovat pracoviště sterilizace a postavit kompresorové a vakuové stanice v Rychnově nad Kněžnou za 10 milionů korun. Za dalších 9 milionů korun by měla být v rychnovské nemocnici rekonstruována i lůžková oddělení na chirurgii a ortopedii. Chystá se také šestimilionová oprava vstupního objektu nemocnice v Jičíně.

Ohodnoťte tento článek!