Krátce z (farma)byznysu:

Farmaceutiská společnost GlaxoSmithKline (GSK) oznámila uzavření třístranné transakce se společností Novartis zahrnující její divize onkologie, vakcín a volně prodejných produktů pro zdravotní péči. GSK získala globální podnik Novartis Vaccines, s vyloučením chřipkových vakcín, Novartis pak získal tržní portfolio divize GSK Oncology a související aktivity v rámci jejího výzkumu a vývoje. Obě firmy pak na globální úrovni sloučily své divize volně prodejných produktů pro zdravotní péči za účelem vytvoření nové společnosti s názvem GSK Consumer Healthcare.
Akcionáři farmaceutických společností Actavis a Allergan na svých valných hromadách schválili plánovanou akvizici mezi firmami. Uzavření transakce se očekává koncem prvního čtvrtletí nebo brzy ve druhém čtvrtletí roku 2015. Po dokončení akvizice přijme nová společnost nový korporátní brand Allergan pro své globální originální portfolio a brand Actavis si ponechá pouze pro vybrané geografické regiony a produktové řady.
Společnost Eagle Pharmaceuticals potvrdila, že americký Úřad pro kontrolu léčiv a potravin (FDA) udělil 7 let exkluzivity na trhu v USA pro dantrolen sodný (Ryanodex) určený k injekční suspenzi při léčbě maligní hypertermie (MH). Přípravek byl určen jako orphan drug (lék na závažné a vzácné onemocnění) v srpnu 2013, FDA jej v červenci 2014 schválila pro tuto indikaci.

(Zdroje: GSK, Protext, Apatykar.info)

Ohodnoťte tento článek!