Krátce z regionů

Předseda představenstva Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje rezignoval Dosavadní předseda představenstva Zdravotnického holdingu KHK Jiří Skřivánek podal rezignaci z osobních důvodů. Ve funkci byl od května 2014. „Náhradu prozatím nemáme, personální otázku vedení chceme řešit do konce dubna,“ uvedla ve svém vyjádření krajská radní pro oblast zdravotnictví Jana Třešňáková. Nového předsedu představenstva zvolí dozorčí rada na valné hromadě. Radní informovala, že holding dočasně povede první místopředsedkyně představenstva Zuzana Bartošová.
Nemocnice Hustopeče bude převedena do vlastnictví kraje Jihomoravský kraj se stane vlastníkem nemocnice v Hustopečích, převezme její správu od města Hustopeče. Ztrátový provoz nemocnice totiž zatěžuje městský rozpočet. Naplnil se tak plán Jihomoravského kraje. „Jsme připraveni nemocnici převzít a provozovat v síti krajských nemocnic, aby byla zajištěna zdravotní péče pro občany Hustopečska,“uvedl dříve hejtman Michal Hašek. Ministerstvo financí s tímto záměrem souhlasí, ČTK to potvrdil jeho mluvčí Radek Ležatka.
Plzeňský kraj plánuje zakázku na pohotovost pro Tachovsko Plzeňský kraj vyhlásí do měsíce veřejnou zakázku na zajištění chirurgické pohotovosti pro okres Tachov. Rada Plzeňského kraje to uvedla po setkání se starosty Tachovska. V regionu dlouhodobě chybí akutní lůžková péče a spádová nemocnice je pro některé pacienty špatně dostupná. Podle radních bude mít zakázka hodnotu cca 5,2 miliony korun ročně. Dříve měl ale kraj problém sehnat na takovou práci kvalifikovaný personál.
Nemocnice v Rumburku má nové představenstvo Lužická nemocnice v Rumburku má nové vedení. Valná hromada zvolila nové představenstvo i novou dozorčí radu nemocnice. Předseda představenstva a bývalý místostarosta Darek Šváb ve své funkci skončil. Údajně měl v úmyslu odejít již dříve. Nemocnici vedl deset let a budoucímu řediteli ji předává s devítimilionovou ztrátou v hospodaření za minulý rok. Podle ČTK v představenstvu nemocnice nově zasednou Karel Schäfer, Ladislav Pokorný, Petr Dúbravec, Petr Voldřich a také Petr Vondráček. Ten minulý rok upozornil na případ podezřelého úmrtí pacientky, které odstartovalo kauzu, v níž je nyní jedna z ošetřujících sester obviněna z šestinásobné vraždy. Podle starosty města Jaroslava Sykáčka bude jeden ze jmenovaných pověřen řízením nemocnice. Nová je i dozorčí rada nemocnice. Jejími členy se stali Ladislav Růžička, Dagmar Mertlová, Bronislava Nedvědová a Vladimír Kolařík.

Ohodnoťte tento článek!