Kroměřížská nemocnice má nové vedení. Zlínský kraj chce ocenit zdravotníky

Novou ředitelkou nemocnice v Kroměříži byla jmenována primářka oddělení ARO Lenka Mergenthalová, která je zároveň opoziční zastupitelkou kraje za STAN/TOP 09. Vyvrcholila tím snaha opozice, která dlouhodobě kritizuje špatné hospodaření krajských nemocnic.

Dosavadní ředitel nemocnice Roman Dostalík byl valnou hromadou odvolán kvůli nedostatečné krizové strategii.

Opozice ve vedení nemocnice

Primářka Mergenthalová byla jednou z kritiček bývalého vedení nemocnice. Spolu s bývalým ředitelem byl odvolán i další člen představenstva, primář urologie Lumír Domes. Nově jmenovanými členkami představenstva jsou ekonomka Svatava Mazurková a bývalá krajská radní Hana Příleská (ČSSD). Ke změně vedení kraj přistoupil poté, co nemocnici na konci minulého roku hrozila insolvence, přestože kraj schválil nemocnici půjčku ve výši 30 milionů korun.

Ocenění pro zdravotníky

Zlínský kraj se letos poprvé rozhodl vyhlásit celokrajskou anketu „Pracovník roku ve zdravotních službách Zlínského kraje“. Občané i organizace mohou na odbor zdravotnictví krajského úřadu posílat své nominace do 31. srpna 2014. Po tomto termínu vyhodnotí navržené kandidáty komise, v níž zasedne krajský radní pro oblast zdravotnictví, vedoucí odboru zdravotnictví KÚ a také zástupci lůžkových a ambulantních zdravotnických zařízení i profesních organizací. Kraj chce v anketě ocenit dva lékaře a dva nelékařské zdravotnické pracovníky. Vyhlášení ankety je naplánováno na listopad 2014, součástí ocenění bude i finanční odměna.

Ohodnoťte tento článek!