Ministerstvo zdravotnictví hostí putovní výstavu „Jsem jako ty“

Putovní výstava uměleckých děl pacientů se schizofrenií „Jsem jako ty“ je součástí projektu na podporu osvěty a správné léčby schizofrenie. Od 6. do 31. ledna je výstavu možné zhlédnout ve foyer Ministerstva zdravotnictví ČR na Palackého náměstí v Praze.

Prostřednictvím uměleckých děl chce výstava veřejnosti představit zejména jejich autory a zprostředkovat jejich svět.

„Aktivity tohoto typu rozhodně podporujeme, protože je velice důležité šířit osvětu a povědomí o dušeních nemocech a lidech, kteří jimi trpí. Stále totiž existuje řada mýtů a předsudků, jež pocházejí právě z nedostatečné informovanosti,“ říká náměstek MZ pro zdravotní péči Ferdinand Polák.

Výstava má ukázat, že pacienti se schizofrenií jsou lidé jako ostatní, a pokud jsou správně léčeni, není důvod se na ně dívat skrze prsty ani z nich mít strach. Všechna negativa onemocnění bývají u schizofreniků vykompenzována právě zvýšenou citlivostí vnímání, která do jejich děl zároveň vnáší odlišný druh emoce.

Výstava loni objela Českou a Slovenskou republiku a během dvou měsíců ji na jejích 11 zastávkách, zejména v prostorách obchodních center, viděly tisíce lidí.

Výstava "Jsem jako ty"

Ohodnoťte tento článek!