Mobilní hra podporuje výzkum demence

Uživatelé hry Sea Hero poskytli vědcům data odpovídající více než 1500 let klasického výzkumu. Hru si stáhlo od jejího spuštění již milion uživatelů.

Hra lékařům umožní získat celosvětově nejrozsáhlejší soubor anonymizovaných dat o lidské prostorové orientaci, jejíž zhoršení je jedním z průvodních jevů Alzheimerovy choroby, nejčastější příčiny demence. Díky tomu dokáží vědci tomuto procesu lépe porozumět a následně vytvořit nové, mnohem přesnější diagnostické testy na demenci a pokročit v její léčbě. „Sea Hero znamená pro vědce obrovský krok vpřed ve výzkumu demence. Data, která lidé jejím hraním dosud poskytli, bychom v laboratorních podmínkách sbírali více než 1500 let,“ říká odborný garant projektu v České republice prof. MUDr. Jakub Hort, Ph. D., z Neurologické kliniky 2. LF UK a FN Motol.
Mobilní hra Sea Hero, kterou 4. května 2016 spustil Deutsche Telekom a v České republice T-Mobile, zaznamenala milion stažení. Zpětná vazba od hráčů byla v drtivé většině pozitivní.
Vývoj Sea Hero pro DeutscheTelekom probíhal pod taktovkou londýnské agentury Saatchi & Saatchi a nezávislého vývojářského studia Glitchers. Na projektu spolupracovaly přední britské univerzity University College London a University of East Anglia a britská nezisková organizace zaměřená na Alzheimerovu chorobu a demenci Alzheimer’s Research UK. Výzkumný ústav University College London bude v následujících měsících provádět analýzu anonymizovaných dat nashromážděných hraním. Lokálním partnerem projektu v České republice je Alzheimer nadační fond. Hra je zdarma ke stažení na Google Play a Apple Store.
Více na: www.alzheimernf.cz, www.seahero.cz

(Zdroj: T-mobile)

Ohodnoťte tento článek!