Nemocnice Milosrdných bratří Letovice získala akreditaci

Hejtman Michal Hašek, Drahoslava Královcová, Jakub Kejval.

Nezávislá certifikační a inspekční společnost Bureau Veritas Czech Republic udělila Nemocnici Milosrdných bratří Letovice, p. o., certifikáty systému managementu kvality a bezpečnosti informací podle standardů ISO 9001 a ISO 27001.

250letá tradice

Předání se zúčastnili hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, generální ředitel Bureau Veritas Jakub Kejval, zástupci firmy Navertica Brno, která NMB pro certifikaci připravovala, starostové měst Letovice a Blansko a vedoucí představitelé Krajského úřadu Jihomoravského kraje a Městského úřadu Letovice a Boskovice.

Certifikáty slavnostně převzala ředitelka Nemocnice Milosrdných bratří Drahoslava Královcová. „Práce na získání certifikace podle ISO 9001 a ISO 27001 byla pro všechny zaměstnance nemocnice velmi náročná,“ podotkla mimo jiné. „Zúročili jsme několikaleté úsilí o zvyšování kvality a bezpečí námi poskytovaných služeb, nastolili jsme v nemocnici potřebné řídicí procesy a vše zavedli do praxe. Veškerý personál nemocnice se aktivně zapojil jak do přípravy, tak i do realizace. Jsem hrdá na to, že naše malá nemocnice, která má více než 250letou historii, může pacientům nabídnout kvalitní a bezpečné služby,“ dodala ředitelka.

Nemocnice vstřícná k auditorům

Jakub Kejval mimo jiné uvedl, že smyslem integrované certifikace je zaručit efektivní a neustálé zlepšování systému řízení během celého certifikačního cyklu, který zahrnuje nejen vlastní audit, ale i pravidelné dozorové činnosti. Závěrem poděkoval za vytvoření příznivých podmínek pro audit i za velkou otevřenost, která při něm podle jeho slov nebývá zcela obvyklá, a nemocnici popřál hodně úspěchů.

Získáním certifikátu ISO 9001 (systém managementu kvality) organizace prokazuje systémový přístup k plnění požadavků a očekávání zákazníků. ISO 27001 zahrnuje všechny aspekty informací, od elektronických dat po rozhovory ve veřejných prostorách, včetně zabezpečení technických prostředků a prověřování personálu.

Ohodnoťte tento článek!