Nemocnice následné péče LDN Horažďovice obhájila potřetí

Certifikát kvality udělený Spojenou akreditační komisí, který deklaruje vysokou kvalitu péče o pacienty v celém zařízení, vlastnila nemocnice řadu let jako jediné zdravotnické zařízení v Plzeňském kraji. Letos přibyly další nemocnice. V Horažďovicích získali již třetí certifikát v pořadí.

„To, že jsme znovu obhájili akreditaci, neznamená, že jsme udrželi kvalitu péče z předchozího období. Požadavky jsou totiž stále vyšší tak, jak rostou nároky pacientů,“ uvedl ředitel horažďovické nemocnice Martin Grolmus. Jeho slova potvrdil ředitel Spojené akreditační komise (SAK) František Vlček: „Nemocnice se stále rozvíjí, vylepšuje, pořizuje nové přístroje a hlavně se stará o to, aby se zde pacienti cítili co nejlépe. Svědčí o tom fakt, že zařízením jen za minulý rok prošlo více než tisíc pacientů. Veškeré dění v nemocnici sledujeme, a tak můžeme s klidným svědomím říci, že si drží svoji úroveň, a dokonce nastavený standard rok od roku zvyšuje,“ sdělil regionálnímu Deníku při předání ocenění.

Kvalitu zvyšuje porovnávání zařízení

Horažďovická nemocnice je jedním ze šesti zdravotnických zařízení, jejichž vlastníkem je Plzeňský kraj.
„Jsem rád, že nemocnice znovu obhájila svůj certifikát, a to i v době nepříliš příznivé pro zdravotnictví. Přes všechny krize a ekonomické problémy udrželi svůj chod, modernizují se, rozšiřují služby i kvalitu péče a hlavně udrželi vyrovnané hospodaření, což se dnes jen tak nevidí,“ řekl náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro oblast zdravotnicí a sociální péče Václav Šimánek.

Jak dodal ředitel Grolmus, nároky na zlepšení péče se nedávno zvýšily také v souvislosti s otevřením nového monobloku nedaleké Klatovské nemocnice. „Pacienti porovnávají služby nemocnic. Našim pacientům už nestačilo jen nové hřiště, bazén či rehabilitační centrum. V nemocnici máme například 12 pokojů s vlastním WC a sprchou. Ostatní pacienti musejí využívat společné zařízení na chodbě, což chceme v zájmu dalšího zkvalitnění služeb také změnit. Letos a během příštího roku proto sociální zařízení vznikne na osmi dalších pokojích,“ uzavřel ředitel.

Ohodnoťte tento článek!