Neobvyklá prezentace prostor porodnice

17. prosince se do zrekonstruovaných prostor porodnice Nemocnice Na Bulovce přišli podívat starostové Prahy 8 Jiří Janků a Prahy 7 Marek Ječmének. Na tuto návštěvu oba pánové jistě nezapomenou, protože obligátní „přestřižení pásky“ náhle nabralo nezinscenovaný obrat.

Oba starosty měli novými prostorami provést přednosta gynekologickoporodnické kliniky profesor Michael Halaška a primář neonatologického oddělení Martin Čihař. Porodnice je po povinné uzavírce nejen nově vymalovaná, ale především vznikly nové předporodní místnosti s vlastním sociálním zázemím, zvyšující komfort jak maminek, tak jejich doprovodu.

Vše probíhalo podle plánu, všichni pozvaní stáli u vchodu v hygienických návlecích, přednosta a primář vysvětlovali, že rekonstrukci bylo možné realizovat především díky sponzorským příspěvkům, starostové se shodli na užitečnosti celé investice, personál v klidném tempu vyřizoval potřebné záležitosti…

V očekávání.

Nečekaná zápletka

Atmosféra byla normální až uvolněná, když tu náhle… „Akutní císáááář! Připravte sááál! Jsou to dvojčatááá!“ zaznělo najednou chodbou. Ve vteřině se vše proměnilo. Chůze přítomného personálu se změnila v klus, zavřené dveře na chodbě se rozletěly a vybíhaly z nich další posily porodnického a neonatologického týmu, v klusu si doupravující roušky a čepce. To už sestry tlačily postel s budoucí maminkou dvojčat do otevřených dveří operačního sálu a za nimi vstupoval personál porodnice a lékařky z neonatologické JIP.

Seběhlo se to tak rychle, že diskutující hosté ani nedokončili větu. Všem bylo jasné, že prohlídka právě skončila. Nikomu to ale nevadilo. To, co právě zažívali, byla ta nejlepší a nejúčinnější forma prezentace porodnice. Oba starostové totiž byli svědky absolutní připravenosti a souhry týmů porodnice a neonatologie Nemocnice Na Bulovce, který neplánovaně předvedl, jak to funguje, když každý přesně ví, co má dělat.

Po necelé půlhodině se přítomní starostové i ostatní hosté dočkali té nejkrásnější „tečky“ návštěvy – okamžiku, kdy sestry nesly ze sálu právě narozená dvojčátka. Oba novorozenci (stejně jako jejich maminka) byli v pořádku, nicméně pro jistotu ještě putovali na neonatologickou JIP.

Radostné finále.

Ohodnoťte tento článek!