Novým ředitelem Oblastní nemocnice Trutnov je Roman Koudele

Představenstvo nemocnice potvrdilo jmenování ředitelem fyzioterapeuta a lékaře Romana Koudeleho. Královéhradecký kraj také vypsal výběrové řízení na ředitele zdravotnického holdingu.

Roman Koudele by měl na místo ředitele nastoupit nejpozději 1. března.

Nový ředitel do nového

Krajská radní pro zdravotnictví Jana Třešňáková uvedla, že nový ředitel byl vybrán z devíti uchazečů. Roman Koudele nahradí dočasnou ředitelku Danu Kracíkovou, která současně řídí i Oblastní nemocnici v Jičíně. Nový ředitel přichází se Státních léčebných lázní Janské Lázně, kde dlouhodobě působil ve vedení.

Trutnovská nemocnice prošla během loňského léta částečnou modernizací například v případě gastroenterologického pracoviště interního oddělení. Byla také zateplena nejstarší budova. Stavební práce vedl a financoval Královéhradecký kraj, do jehož zdravotnického holdingu trutnovská nemocnice patří.

Nemocnice ve ztrátě a výběrové řízení

Kraj vypsal výběrové řízení také na ředitele Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, který kromě Oblastní nemocnice Trutnov řídí rovněž Oblastní nemocnici Náchod a Jičín a Městskou nemocnici Dvůr Králové nad Labem. Nový ředitel by mohl nastoupit v dubnu. Kraj si klade za cíl dosáhnout vyrovnaného hospodaření nemocnic, jejichž ztráta je zhruba 320 milionů korun. Představitelé kraje to uvedli na tiskové konferenci.

Zájemci o post ředitele holdingu mohou posílat přihlášky do 21. března. Spolu s přihláškou by měli předložit i koncepci budoucího hospodaření holdingu na příštích pět let. V plánu je také centralizace a sjednocení řízení všech krajských nemocnic. Kraj letos přislíbil přispět na jejich provoz 176 miliony korun.

Ohodnoťte tento článek!