Novým ředitelem Zdravotní skupiny Agel se stal Ján Dudra

Dosavadní člen představenstva společnosti Agel MUDr. Ján Dudra, Ph. D., MPH, vede Zdravotní skupinu Agel od 1. března. Vystřídal Filipa Horáka, který byl do ředitelské funkce jmenován v roce 2011 a od března bude členem dozorčí rady společnosti Agel.

Ján Dudra zastává od začátku loňského roku místo ředitele Vzdělávacího a výzkumného institutu Agel a v představenstvu má na starost vědu a výzkum.

„K vědeckým aktivitám má poměrně blízko, neboť od roku 1993 do roku 1997 vedl v rámci doktorského studia výzkumný projekt na klinice kardiovaskulární chirurgie v japonském Sapporu. Kromě toho působil na manažerských pozicích v nemocnicích v Nymburku, Kutné Hoře a Mladé Boleslavi,“ uvedla mluvčí skupiny Agel Hana Szotkowská.

Titul Ph. D. Ján Dudra obhájil v roce 1999 na klinice kardiovaskulární chirurgie Hokkaidské univerzity v Sapporu. V roce 2012 absolvoval studium zaměřené na management veřejného zdravotnictví na Slovenské zdravotnické univerzitě v Bratislavě. Je spoluautorem 25 odborných článků, 35 přednášek a jedné monografie.

Ohodnoťte tento článek!