O Mikuláše ani další předvánoční tradice pacienti českotěšínské nemocnice nepřišli

Byť už se dávno neřadí mezi školáky, o mikulášskou nadílku pacienti Nemocnice Český Těšín nepřišli. „Mikuláš a s ním spojená nadílka patří mezi tradiční předvánoční zvyky, a byť naši pacienti už nejsou dětmi, návštěvu si velice užili. Akce tohoto typu pacientům vždy připomenou život mimo nemocniční areál, přivedou je k příjemným vzpomínkám a vytrhnou z rutiny, která se týká především dlouhodobě hospitalizovaných pacientů,“ shrnuje Mgr. Alice Ručková, členka představenstva Nemocnice Český Těšín.

Akce v Nemocnici Český Těšín proběhla ve spolupráci se Střední zdravotnickou školou Karviná a dobrovolníky z organizace ADRA, kteří prošli postupně oddělení následné péče, oddělení odborné ošetřovatelské péče, rehabilitační oddělení a oddělení následné péče s rehabilitačním zaměřením. Balíčky s ovocem a sladkostmi tak dostalo přímo na pokojích všech 120 hospitalizovaných pacientů nemocnice.

Návštěvou Mikuláše však předvánoční program v Nemocnici Český Těšín zdaleka nekončí. Na odděleních probíhají v předvánočním čase pravidelné tvůrčí dílny spojené s vánočním obdobím a 15. prosince se v nemocnici uskutečnil Adventní koncert studentů Lidové konzervatoře a múzické školy Ostrava.

Ohodnoťte tento článek!