Panochově nemocnici fúze pomohla

Hospodaření Panochovy nemocnice Turnov sice za minulý rok skončilo ve ztrátě cca 27 milionů korun, hned první měsíc roku 2014 jej však vyrovnala a disponovala i menším ziskem. Stalo se tak poté, co se spojila s Krajskou nemocnicí Liberec (KNL).

V letošním roce ještě nemocnice bude muset vrátit zdravotním pojišťovnám cca 15 milionů korun.

Očekává se větší zisk

„Pokud se nám v turnovské nemocnici podaří udržet výkonnostní a nákladovou kázeň a realizovat plánovaná opatření ke zvýšení efektivity zdravotnických provozů, lze očekávat dosažení měsíčního zisku až ve výši 500 tisíc korun. Tento zisk může být použit na odměny zaměstnancům nemocnice,“ uvedl generální ředitel Luděk Nečesaný. Novým náměstkem pro lékařskou péči se ve výběrovém řízení stal Martin Hrubý.

Sloučení lůžkového fondu

Představenstvo Krajské nemocnice Liberec také na svém zasedání jednalo o efektivnějším využití lůžek gynekologického a chirurgického oddělení turnovské nemocnice a rozhodlo se pro jejich sloučení. „Sloučení lůžkového fondu v žádném případě nepředstavuje zrušení gynekologie v Turnově; je zde sice malý počet operačních zákroků ročně, ale velké množství ambulantních pacientek,“ uvedl ředitel Nečesaný.

Místo nevyužitých lůžek gynekologického oddělení budou ve stejném počtu otevřena další lůžka interního oddělení.

Ohodnoťte tento článek!