Pfizer ČR povede John P. Kennedy

Novým generálním ředitelem farmaceutické společnosti Pfizer se v České republice od 1. března 2016 stal John P. Kennedy. Do čela české pobočky přichází ze Spojených států amerických. Ve své funkci bude zodpovědný také za vedení inovativní farmaceutické divize (GIP).

John P. Kennedy vystřídal ve funkci country managera Johna Raneyho, který se po čtyřletém úspěšném vedení české pobočky Pfizer vrátil do USA, kde získal roli globálního marketingového ředitele pro oblast odvykání kouření.
John P. Kennedy začal svou profesní dráhu ve společnosti Pfizer v USA v roce 1999. Během svého sedmnáctiletého působení vystřídal různé pozice. Svou kariéru zahájil jako ředitel pro globální registrační strategie v oblasti kardiovaskulárních a endokrinologických programů. Od roku 2003 působil v marketingových pozicích. V letech 2010 až 2013 byl ředitelem marketingové divize US Primary Care. V předchozích třech letech byl obchodním ředitelem divize GIP pro severozápad USA, kde měl mimo jiné na starosti vedení obchodního týmu dvou set zaměstnanců napříč deseti americkými státy.

Ohodnoťte tento článek!