Pozvánka na Festival vědy 2016

Navštivte zábavnou vědecko-technickou laboratoř. Otevřena bude na pražském Vítězném náměstí, řečeném „Kulaťák“.

Festival vědy se koná ve středu 7. září od 8.30 do 17.30 hodin na Vítězném náměstí v pražských Dejvicích. Na návštěvníky čeká velká vědecká laboratoř pod širým nebem. Populárním a interaktivním způsobem se představí přírodovědné a technické obory hrou, návštěvníci zhlédnou zajímavé prezentace a vyzkouší si nevšední pokusy. Patronem festivalu je profesor Václav Pačes a jeho tváří herec Martin Myšička.
Festival vědy, který byl v minulých třech letech pořádán pod názvem Vědecký jarmark, je společným projektem Vysoké školy chemicko-technologické Praha a Českého vysokého učení technického, dále Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR, Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy, Národní technické knihovny a Městské části Praha 6. Hlavním akademickým partnerem akce je Univerzita Karlova, která se bude na festivalu prezentovat prostřednictvím svých fakult.
Festival je letos poprvé zařazen mezi akce konající se v rámci Kampusu Dejvice. Tématem roku je „Bojujeme s viry“. Doprovodný program v prostorách Národní technické knihovny přinese zajímavé projekce na toto téma (HIV, Ebola, malárie, Zika). Mezi další vystavovatele patří např. Kriminalistický ústav Praha, Česká zemědělská univerzita nebo Unipetrol, kteří představí zábavnou a hravou formou svou práci. Návštěvníci si tak budou moci na vědu doslova „sáhnout“.
Více na: www.festival-vedy.cz

Ohodnoťte tento článek!