Pozvánka na výstavu „Pharmatopia“

„Lék nám není nabízen proto, abychom se léčili, ale abychom uvěřili slibu budoucí a námi vysněné reality,“ říká autor pozoruhodné výstavy v pražském centru DOX.

V názvu instalace Marka Schovánka „Pharmatopia“ zaznívá spojení farmaceutického průmyslu s utopií, které podle autora odkazuje k touhám přesahujícím lidské potřeby a zhmotňuje sen, který moderní farmaceutický průmysl nabízí. Výstava je součástí evropského projektu Museo Mundial a v Centru současného umění DOX bude otevřena do 7. dubna.

Součástí instalace jsou ručně vytvořené skulptury výrazných barev a nadměrných velikostí, na nichž lze při bližším pohledu přečíst brand name dané pilulky. Tyto názvy jsou podle tvůrce hrou s lidskými přáními a sny uvedenými v „katalogu neuskutečnitelných realit“. „Kupte si metafyziku, získejte důvěru, užijte si pomstu, dejte si pilulku na bolest… Instalace ‚zázračných‘ pilulek se tak stává realitou snu, který moderní farmaceutický průmysl nabízí, a je zároveň kritikou našich nepřiměřených potřeb.“

Ohodnoťte tento článek!