Příjem na popáleninách v novém s „Dětským úsměvem“

Dětské oddělení Kliniky popáleninové medicíny – zleva ředitel firmy Rossmann Vladimír Mikel, herečka Sabina Laurinová, Markéta Sodomková z Nadace Naše dítě a ředitelka Nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová.

Dětský akutní příjem Kliniky popáleninové medicíny 3. LF UK a FNKV prošel rekonstrukcí. Prostřednictvím nadace ji zaplatili zákazníci drogerií.

Fakultní nemocnice Královské Vinohrady na konci ledna otevřela nově zrekonstruované prostory dětského akutního příjmu kliniky popáleninové medicíny. Ta patří mezi největší popáleninová centra v Evropě a ročně hospitalizuje kolem 350 dětí. „Rekonstrukce výrazně zefektivní příjem popálených dětí i samotnou práci lékařů s pacienty. Ke zlepšení dojde také v hygienicko-epidemiologické oblasti během přijímání dětí takzvaně z ulice,“ vysvětlil přednosta kliniky MUDr. Ludomír Brož.

Rekonstrukci zahájila vinohradská nemocnice na počátku minulého roku, a to na základě finančního příspěvku od společnosti Rossmann v celkové výši jednoho milionu korun. Peníze se podařilo vybrat díky charitativnímu projektu „Dětský úsměv“, který společnost Rossmann pořádá s Nadací Naše dítě již pátým rokem.

Ohodnoťte tento článek!