Sestrám patří můj dík

Již od vyhlášení prvního ročníku ocenění Sestra roku je tato akce úzce spojena se jménem Dagmar Havlové. Tato dáma je každý rok patronkou soutěže a také letos přijala pozvání na pražský Žofín.

* CO VÁS VEDLO K TOMU STÁT SE PATRONKOU SOUTĚŽE SESTRA ROKU?

U tohoto ocenění jsem již od jeho zrodu. Prožila jsem v nemocnicích se svými blízkými mnoho chvil, některé z nich byly ty nejtěžší mého života, a vždy jsem velmi citlivě vnímala lidi kolem sebe, lékaře, a především sestry. Vnímám velmi silně úlohu sester ve zdravotnictví a svou podporou ocenění Sestra roku bych jim toto ráda dala najevo, chci jim za jejich práci poděkovat.

* JAK SE VÁM LÍBIL SLAVNOSTNÍ VEČER SESTRA ROKU? NEMÁTE NĚJAKÝ NÁPAD, JAK JEJ JEŠTĚ ZLEPŠIT?

To důležité je, že se zde sejdou sestry z celé republiky a vidí, že si jejich práce vážíme. To je hlavní význam slavnostního večera. A v tom bych nic neměnila.

* VADÍ VÁM NĚCO NA CHOVÁNÍ SESTER?

Také sestry jsou jen lidé a některé z nich to čas od času dají najevo. I s takovými případy jsem se setkala, stejně jako v jiných oborech. Ale rozumím tomu a chápu to.

* MAJÍ MÍT, PODLE VAŠEHO NÁZORU, SESTRY VYSOKOŠKOLSKÉ VZDĚLÁNÍ?

Mají mít dobré a dostačující vzdělání. Je jedno, zda bude vysokoškolské nebo středoškolské. To podstatné je, aby jim umožnilo reagovat na všechny situace, se kterými se ve své praxi mohou setkat.

* JAK ZVLÁDÁTE STRES A „NEGATIVNÍ“ DOPAD POPULARITY?

Nemyslím na to, najdu si ve stresu příjemné okamžiky a myslím na ně. Ne vždy se to ale podaří. Osvědčilo se mi, že na stres je nejlepší hluboký spánek a už se těším, až ze mne některé povinnosti opadnou a já si jej budu moci dopřát.

Ohodnoťte tento článek!