V Butovicích vzniklo centrum pro choroby hlavy a krku

V pražských Butovicích v budově Oční kliniky JL vzniklo nové ambulantní centrum pro choroby hlavy a krku. Další takto kompletně řešené pracoviště v republice neexistuje.

„Pod jednou střechou je tu stomatolog, krční lékař, neurolog, internista, diabetolog a endokrinolog,“ říká primář oční kliniky Ján Lešták. Magnetická rezonance, nejmodernější, co se týče druhů vyšetření, zde začne fungovat od ledna příštího roku. Primář Lešták zdůrazňuje, že denně na Oční kliniku v Butovicích přichází několik pacientů, kteří mají nevysvětlitelné oční potíže.

Jde např. o zhoršené vidění, při němž se jim ztrácejí písmena nebo mají výpady v zorných polích, ale oční lékař nic nezjistí. „Pomocí měření očních a mozkových potenciálů můžeme jejich potíže objektivizovat a stanovit i etáž poruchy. Když například neurolog bude úzce spolupracovat s očním lékařem a bude vědět, na jaké vyšetření se má zaměřit, naděje na správnou léčbu se zvýší,“ říká primář Lešták. Pacienti budou mít navíc vyšetření pod jednou střechou a nebudou muset nikam cestovat. Všechny výkony bude hradit zdravotní pojišťovna. Do centra je možné se objednat na tel. 251 610 007.

Ohodnoťte tento článek!