Společnost Euroclinicum posiluje a plánuje další rozvoj

Zdravotnická skupina Euroclinicum, a. s., získala koncem minulého roku realitní a provozně investiční úvěrové financování ve výši 800 milionů Kč od Komerční banky.

„Skupina Euroclinicum dosáhla v loňském roce významného růstu, důraz na kvalitu a komplexnost služeb přináší ovoce – naše zdravotnická zařízení každoročně navštěvuje více klientů, konsolidované tržby za rok 2013 činí téměř 1,5 miliardy Kč, v posledních čtyřech letech jsme realizovali akvizice 14 zdravotnických subjektů. Chceme navázat na dosavadní pozitivní trend skupiny a získané úvěrové financování použijeme jak na refinancování stávající dluhové služby, tak zejména pro další rozvoj a akvizice ve zdravotnictví,“ říká předseda představenstva skupiny Václav Vachta.

Nové akvizice na obzoru

Na dotaz ZaM, o jaké konkrétní projekty a konsolidace má Euroclinicum zájem, předseda představenstva neodpověděl. Uvedl však, že ve stávajících zařízeních společnost plánuje investice do modernizace IT infrastruktury a softwarového vybavení, nákupu nového přístrojového vybavení, zejména v oblasti diagnostiky a zobrazovacích metod. To by podle něj mělo vést ke zkvalitnění služeb pro klienty.

„Ohledně akvizičních příležitostí mohu říci jen tolik, že sledujeme a vyhodnocujeme zdravotní segmenty, ve kterých v současné době působíme: péče praktických lékařů, ambulantní péče, mamocentrum, radiodiagnostická péče, rehabilitační péče, preventivní péče a programy, pracovnělékařská péče, individuální péče, laboratorní služby, lékárenské služby a lůžková péče,“ doplnil Václav Vachta.

Financování na míru

Společnost vlastní a provozuje řadu nestátních zdravotnických zařízení, jako jsou nemocnice (například v Praze-Vysočanech a ve Zlíně), polikliniky (v Ústí nad Labem, Českých Budějovicích, Pardubicích, Přelouči a Slaném), laboratoře, lékárny, specializovaná pracoviště pracovního lékařství Kardia a kliniky individuální péče o klienty Canadian Medical Care. Podle odhadu navštěvuje zdravotnická zařízení této skupiny v Česku přes 500 tisíc pacientů a 200 tisíc zaměstnanců smluvních firem, pro které skupina zajišťuje pracovnělékařské služby.

„Segment zdravotnictví v České republice dlouhodobě sledujeme a vyhodnocujeme jej z hlediska vhodných příležitostí pro financování. Euroclinicum je pro nás zajímavá svými dosavadními úspěchy a zejména dalším růstovým potenciálem,“ dodává ředitel obchodní divize Top Corporations Komerční banky Radek Trachta.

Ohodnoťte tento článek!