Stipendium Cochlear získala česká studentka

Vítězkou stipendia Cochlear Graema Clarka pro rok 2015 se z regionu střední a východní Evropy stala Jana Havlová. Úspěšná vysokoškolačka má kochleární implantát od svých čtyř let.

Česká pobočka společnosti Cochlear, globálního inovativního lídra v oblasti implantabilních sluchových řešení, u nás poskytla implantáty již více než 1000 pacientům, z toho 600 dětem. Jana byla jedním z nich. Studentka magisterského studia práva na Masarykově univerzitě se zajímá i o prosazování lidských práv pro osoby se zdravotním postižením, zejména neslyšících. Voperováním kochleár ního implantátu ve Fakultní nemocnici v Motole se Jana ve svých čtyřech letech stala prvním dítětem v České republice, jež se narodilo neslyšícím rodičům a podstoupilo zákrok tohoto typu.

Šance, která se naplnila

Ocenění Jany stipendiem Graema Clarka společně s částkou 5 000 EUR představuje obrovský úspěch pro celý region. „Je mi ctí, že mi bylo uděleno toto stipendium. Kochleární implantát mně a spoustě mých přátel otevřel dveře k akademickým úspěchům a dal nám skvělé příležitosti pro realizaci našich snů. Přála bych si, aby více dětí dostalo takovou šanci. Byla bych hrdá, kdybych byla jednou považována za živoucí důkaz toho, že moji rodiče udělali správné rozhodnutí,“ řekla Jana. Slavnostní ceremoniál se konal 29. dubna v klubu Violino za účasti známého českého houslisty Jaroslava Svěceného, zástupkyně australského konzulátu a Henryka Paciorka, Business Development Managera pro Českou republiku a Slovensko.

Jana Havlová, vítězka stipendia, s maminkou a babičkou

Ohodnoťte tento článek!