Úspěšná benefice Nadačního fondu IMPULS na roztroušenou sklerózu

Více než 481 tisíc korun se podařilo vybrat v divadle La Fabrika při dubnové benefici taneční inscenace „Korekce“. Výtěžek putoval na registr pacientů ReMuS a medicínský výzkum.

Vysoce ceněnou taneční inscenaci „Korekce“ v podání souboru VerTeDance a hudebníků Clarinet Factory si nenechaly ujít přes dvě stovky diváků, kterých se závažná diagnóza jakkoli týká. Představení totiž pracuje s motivem nesvobody a nemožnosti pohybu, tématem blízkým právě lidem trpícím roztroušenou sklerózou. „Je to nemoc mnoha tváří, má mnohé projevy, které mohou být u každého pacienta jiné. Částečná či celková imobilita bohužel patří mezi ně,“ vysvětlila vedoucí lékařka RS centra Neurologické kliniky VFN v Praze prof. Eva Havrdová. Výtěžek z darů a dobrovolného vstupného nadační fond věnuje na financování registru ReMuS, který od roku 2013 celorepublikově monitoruje léčbu roztroušené sklerózy. „Dlouhodobý centrální monitoring je velmi důležitý, a to jak pro medicínský výzkum, tak i pro zlepšení přístupu pacientů k nejmodernější léčbě,“ uvedla profesorka Havrdová.

Ing. Ludvík Macháček, finanční ředitel Unimex Group, a. s., předal během večera finanční šek ve výši 350 000 Kč zakladatelce NF IMPULS prof. Evě Havrdové.

Ohodnoťte tento článek!