V Domažlicích mají nový babybox. Sté dítě bylo odloženo v Pardubicích

Silvestrovský den přinesl projektu babyboxů 100. odložené dítě, a to v pardubické nemocnici. Babybox je zde matkám k dispozici již 5 let a jedná se o druhý případ jeho využití. V Domažlické nemocnici naproti tomu na konci roku nový babybox zprovoznili.

Projekt babyboxů odstartoval v roce 2005. V Domažlicích jde již o 59. babybox v České republice.

Mercedesy místo trabantů

„Mezi původním a současným modelem je rozdíl jako mezi trabantem a mercedesem. Nové zařízení je z antikorozního kovu a má tak delší životnost, dvířka se nevyklápějí manuálně, ale automaticky a sama se také zavírají. Původní babybox byl jen vyhřívaný, zatímco současný je také klimatizovaný, což je potřebné v letních měsících,“ uvedl Ludvík Hess z občanského sdružení Babybox.

Výroba babyboxu vyjde na 250 tisíc Kč a další náklady jdou na jeho instalaci. Občanské sdružení získává peníze na babyboxy ze sponzorských darů. Nemocnice, kde jsou umístěny, pak mají na starosti přívod elektřiny. Od začátku projektu bylo do babyboxů odloženo 60 dívek a 40 chlapců. V současné době se zázemí pro ně připravuje i v Nemocnici Valašské Meziříčí a v Kutné Hoře.

Ohodnoťte tento článek!