V představenstvu Krajské zdravotní skončili tři zastupitelé

Oldřich Bubeníček

Tři členové zastupitelstva Ústeckého kraje a představenstva společnosti Krajská zdravotní (KZ), která sdružuje pět nemocnic v tomto kraji, rezignovali na své posty. Nově budou členy dozorčí rady KZ.

Místopředseda představenstva Jiří Novák (KSČM) naproti tomu složil mandát zastupitele. Jediným, kdo zatím ani jednu funkci neopustil, je lídr hnutí Severočeši. cz Jiří Zelenka.

Neslučitelnost funkcí

Kraj tak reaguje na upozornění ministerstva vnitra, které poukázalo na to, že podle zákona o volbách do krajských zastupitelstev je funkce zastupitele neslučitelná s funkcí statutárního zástupce firmy zřizované nebo vlastněné krajem. „Pan Zelenka mi avizoval, že se vzdá funkce v Krajské zdravotní. Svoji rezignaci ale zatím nepodepsal. Očekávám, že se tak stane v nejbližších dnech,“ uvedl ústecký hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM).

Opozice odvolána

Tři teď už bývalé členy představenstva Jaroslava Dubského (KSČM), Františka Pelanta a Josefa Macíka (oba ČSSD) krajští zastupitelé zvolili do dozorčí rady Krajské zdravotní. Josef Macík je přitom v současné době stíhán policií za porušení povinností při správě cizího majetku a zneužití pravomoci úřední osoby v souvislosti s projektem vítání občánků v Ústí nad Labem.

Současně také zastupitelé odvolali jediného zástupce opozičního hnutí PRO! Kraj Mariána Bystroně. Opozice to označila za bezprecedentní příklad politické zvůle.

Ohodnoťte tento článek!