Vážení a milí čtenáři,

poprvé vás zdravím jako nová šéfredaktorka časopisu Zdravotnictví a medicína. Řeknete si „zase změna“. Stav, který je v poslední době v systému zdravotnictví považován za neblahý. Z ministerstva zdravotnictví zaznívá, že není žádoucí provádět velké změny, a resort volá po legislativním tichu, protože je třeba především vytvořit prostor, v němž budou moci zdravotníci léčit. Každému, kdo zdravotnictví pozorněji sleduje, je jasné, že jde o proklamaci veskrze nemožnou. Změna je, děje se stále.
Ať už je efektivní nebo ničivá, ať vychází z politického zadání pod tlakem nebo z praxe, ať je motivována penězi nebo vědeckým poznáním (a penězi), ať je nahlas vytrubována jako potřebná nebo je účelově nenápadná, je pro nás novináře vždy impulsem, je naší pracovní mantrou. V časopise Zdravotnictví a medicína se snažíme pro vás tyto změny objektivně zaznamenat a napomáhat vám utvářet si na věc fundovaný názor.
Změna nás živí (mimo jiné), takže se jako tištěné médium musíme vyrovnávat s pohyby na mediálním trhu. Jako součást medicínské divize Medical Services těžíme ze síly vydavatelství Mladá fronta, a. s., zároveň v rámci divize budeme do budoucna tvořit stále silnější zpravodajský most mezi odbornými konferencemi, semináři a sympozii, které pro naše čtenáře a další odborníky ve zdravotnictví Medical Services pořádá. Zmíním jen konferenci Zdravotnictví 2017, která si za poslední tři roky vybudovala postavení jedné z nejprestižnějších akcí s širokým politickým, ekonomickým a medicínsky odborným záběrem.
Zároveň mediálně podporujeme naše knižní edice Aeskulap a Postgraduální medicíny a nadále vás chceme informovat o všech nově vydaných odborných publikacích. Chystanou novinkou budou pravidelné rozhovory s autory medicínských knih, možná i vy se v budoucnu stanete jedním z nich.
Od srpna vás také potěšíme novou podobou newsletteru – každodenního přehledu nejnovějších zpráv, jehož vzhled jsme i na váš požadavek vylepšili. A ti z vás, kteří jej neodebírají, se pro odběr novinek mohou zaregistrovat na www. zdravi.euro.cz vpravo dole na odkazu „Zasílání novinek“. I webové stránky ještě letos doznají řady uživatelsky příjemných změn, jednou ze zásadních a z našeho pohledu velmi atraktivní budou video rozhovory s předními osobnostmi ve zdravotnictví.
Velmi se na naše příští společné projekty těším. Ať už půjde o zpravodajské texty nebo rozhovory o vaší práci, o setkání či vaši aktivní účast na našich odborných a vzdělávacích akcích, o zpracování a propagaci vaší odborné publikace.

Pokud svůj čas věnujete našemu časopisu, bude mi ctí.
Vaše Petra Klusáková

Ohodnoťte tento článek!