Vsetínská nemocnice nabízí praxi absolventům

Nemocnice Vsetín se podílí na projektu úřadu práce, ve kterém nabízí odborné praxe pro mladé zájemce do třiceti let věku.

Jedná se o uchazeče o zaměstnání, kteří ještě nebyli v pracovním poměru nebo mají maximálně dva roky zkušeností. Nemocnice se tak zapojila do programu, jenž má za úkol zvýšit zaměstnanost absolventů a mladých lidí ve Zlínském kraji.

Asistenti a sanitáři

„Po celou dobu má praktikant definován harmonogram odborné praxe včetně průběžných měsíčních cílů,“ uvedl náměstek pro personální řízení nemocnice Vsetín Martin Pavlica. Cílovou skupinou jsou uchazeči o zaměstnání, kteří jsou evidováni na pracovním úřadě déle než čtyři měsíce. První mladá adeptka na místo v nemocnici nyní nastoupila na praxi jako zdravotnická asistentka na chirurgické ambulanci.

„Smlouvy o odborné praxi uzavíráme na dobu 1 roku s tím, že pokud bude pracovník kvalitní a schopný a budeme-li mít volné pracovní místo, rádi mu nabídneme prodloužení pracovního poměru,“ uvedl pro naši redakci Martin Pavlica.

Nemocnice bude uchazeče přijímat v závislosti na aktuální potřebě. Podle náměstkových slov by mohl další praktikant působit s největší pravděpodobností na oddělení léčebny dlouhodobě nemocných jako asistent nebo sanitář.

Ohodnoťte tento článek!