Castle Beauty Conference v Hluboké nad Vltavou hostila světovou jedničku v oblasti lipomodelingu prsů – doktora Rogera Khouriho z Miami

29. 8. 2018 15:31
přidejte názor
Zdroj: Redakce
V úterý 28. srpna se v hotelu Diamant v Hluboké nad Vltavou uskutečnil třetí ročník prestižní odborné akce na poli plastické estetické chirurgie - Castle Beauty Conference. Organizačně za ní stáli odborníci Nemocnice České Budějovice – primář MUDr. Vlastimír Mařík a MUDr. Pavel Kurial.


Jedná se o vysoce specializovaný kurz, který každoročně navštěvuje přibližně 50 plastických chirurgů z České republiky i zahraničí. Přednáší zahraniční host, jenž patří k absolutní světové špičce plastické chirurgie. Letos pozvání přijal Dr. Roger Khouri z Miami (USA), světová jednička v oblasti lipomodelingu prsů v estetické i rekonstrukční chirurgii.

„Jsem rád, že Roger Khouri mé pozvání přijal a přednášel poprvé v České Republice právě na naší Castle Beauty Conference,“ uvádí MUDr. Vladimír Mařík, který je současným předsedou výboru České společnosti estetické chirurgie a národním sekretářem ISAPS (international Society of Aesthetic Plastic Surgery) pro Českou Republiku.

„Lipomodelingu se podrobně v Českých Budějovicích věnujeme více než 5 let. Využíváme tuto techniku více v oblasti estetické chirurgie při korekcích obličeje, prsů a hýždí, ale také při rekonstrukcích prsů po rakovině, v případech získaných i vrozených deformit a nověji při léčbě chronických defektů. Proto je návštěva Rogera Khouriho s možností poznat jeho práci a operační techniky, ale rovněž poznat ho
i jako člověka, který pro plastickou chirurgii tolik udělal, tak cenná a velmi si toho vážíme,“ dodává MUDr. Pavel Kurial.

Českobudějovická plastika je předním pracovištěm v České republice, které sleduje a do praxe zavádí poslední trendy na poli estetické chirurgie. „Pravidelně se účastníme kurzů a kongresů v zahraničí
a naší ambicí je prostřednictvím Castle Beauty Conference zprostředkovat kontakt s top medicínou jak začínajícím, tak pokročilým plastickým chirurgům u nás a zvedat tak úroveň odborných akcí plastické chirurgie v Čechách,“ popisuje MUDr. Pavel Kurial

Během kurzu účastníci zhlédli celkem 10 odborných lekcí na jednotlivá témata lipomodelingu prsů. Chirurgové měli možnost s Rogerem Khourim diskutovat o indikacích, komplikacích a úskalích operačních technik, které byly prezentovány prostřednictvím videí. Zvláštní pozornosti se těšilo téma nahrazení prsních implantátů vlastním tukem během jedné operace. Toto se v naší republice prakticky neprovádí, nebo v ojedinělých případech jen jako dvoudobá operace. Významným tématem byla problematika takzvaných tubulárních prsů. Jedná se o tvarovou deformitu, která se vyznačuje velmi širokými vystouplými prsními dvorci v nepoměru k úzké základně prsu. Tento tvar prsu lze jen velmi obtížně korigovat a pouhým vložením implantátu ke zlepšení nedojde.

Plastická chirurgie je dynamický obor, na který jsou kladeny ty nejvyšší nároky ze strany pacientů. Proto udržovat krok se světovou špičkou v tomto oboru je hlavní ambicí a snahou chirurgů Vladimíra Maříka a Pavla Kuriala, kteří v tomto duchu vedou tým českobudějovické plastiky. Již nyní mají připravenou náplň Castle Beauty Conference na další tři roky dopředu. Pozvání přijali špičkoví plastičtí chirurgové z Německa, Brazílie, Belgie a Mexika.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?